what is a better buy

label Mathematics
account_circle Unassigned
schedule 1 Day
account_balance_wallet $5

what is a better buy 4 cans for 3.20 or a 6 pack for 4.45

May 29th, 2015

4can is 3.20

1 can =4/3.2=

=1.25

6 pack is 4.45

1 pack=6/4.45=1.348

A can is best to buy because it is cheap in terms of cost

May 29th, 2015

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
May 29th, 2015
...
May 29th, 2015
Oct 19th, 2017
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer