what is a better buy

Mathematics
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

what is a better buy 4 cans for 3.20 or a 6 pack for 4.45

May 29th, 2015

4can is 3.20

1 can =4/3.2=

=1.25

6 pack is 4.45

1 pack=6/4.45=1.348

A can is best to buy because it is cheap in terms of cost

May 29th, 2015

Are you studying on the go? Check out our FREE app and post questions on the fly!
Download on the
App Store
...
May 29th, 2015
...
May 29th, 2015
Dec 11th, 2016
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer