It costs 6.50 for a gallon of milk and 5.50 for each additional gallon.

label Algebra
account_circle Unassigned
schedule 1 Day
account_balance_wallet $5

What formula would you  use notate this question in Excel. It costs 6.50 for the first gallon of milk, and 5.50 for each additional gallon. 

Jun 17th, 2015

Thank you for the opportunity to help you with your question!

total cost 6.50+5.5

12.00................................................................................................................

Please let me know if you need any clarification. I'm always happy to answer your questions.
Jun 17th, 2015

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Jun 17th, 2015
...
Jun 17th, 2015
Aug 16th, 2017
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer