Cost of Box of crackers per Box?

Mathematics
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

How much does one, 16 oz box of crackers cost per box.    I can order 12, 1 pound boxes for $30.00.  Cost per box?   Thank you.

Aug 3rd, 2015

Thank you for the opportunity to help you with your question!

IF 12 = 30$ IS which equivalent to 1 pound

16x1/12 =1.33 pound

16x30/12

= 40$    =1.33 pounds

your question is not very clear try to use good english

Please let me know if you need any clarification. I'm always happy to answer your questions.
Aug 3rd, 2015

My English is fine thank you.  I didn't ask for a correction of my English.  I am a busy housewife and needed a quick answer.   Your insult wasn't appreciated.  My first time to use this site.  Praying for you.  Please don't respond back.  

Aug 3rd, 2015
am very sorry

Aug 3rd, 2015

Studypool's Notebank makes it easy to buy and sell old notes, study guides, reviews, etc.
Click to visit
The Notebank
...
Aug 3rd, 2015
...
Aug 3rd, 2015
Dec 8th, 2016
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer