Time remaining:
how to solve word problems

Mathematics
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

If a bottle if pills cost $39.77 for 200 pills. What is the cost per pill

Oct 28th, 2014

200 pills cost 39.77

1 pill costs 39.77/200 = 0.3977/2 =0.19885= 0.20 

answer: 20 cents

Oct 28th, 2014

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Oct 28th, 2014
...
Oct 28th, 2014
Mar 23rd, 2017
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer