who can help me in math

Mathematics
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

josh buys 40 litres of milk.

the total cost is ₤ 33.20

work out the cost of 1 litre of the milk

Oct 31st, 2014

Divide 33.20 by 40 and you will have your answer.

33.20/40 = .83....So each litre is 83 pence (or cents lol)

Oct 31st, 2014

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Oct 31st, 2014
...
Oct 31st, 2014
Mar 27th, 2017
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer