3. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round yo

Mathematics
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

3. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.

a. $0.15 per ounce

b. $0.30 per ounce

c. $0.60 per ounce

d. $0.90 per ounce

Nov 3rd, 2014

b. $0.30 per ounce

Nov 3rd, 2014

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Nov 3rd, 2014
...
Nov 3rd, 2014
Dec 8th, 2016
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer