3. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round yo

label Mathematics
account_circle Unassigned
schedule 1 Day
account_balance_wallet $5

3. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.

a. $0.15 per ounce

b. $0.30 per ounce

c. $0.60 per ounce

d. $0.90 per ounce

Nov 3rd, 2014

b. $0.30 per ounce

Nov 3rd, 2014

Studypool's Notebank makes it easy to buy and sell old notes, study guides, reviews, etc.
Click to visit
The Notebank
...
Nov 3rd, 2014
...
Nov 3rd, 2014
Jun 24th, 2017
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer