Time remaining:
Zoom in to see ,can u answer

Algebra
Tutor: None Selected Time limit: 0 Hours

Feb 22nd, 2015

1 (a)

180/20 =9 per team

(b) 

180/15 =12 per team

2

1.49 /(1/2)/2) =1.49 /(1/4) = 1.49*4 = $5.96 per pound

3

5.9/16 = 0.37 or 37 cents

14

50/20 =$2.5 per pound

15

$17= 9+5+3

Time

11:30 to 3:45

11:30 to 15:45

4 ¼ hours

Spending per hour 17/ (4 ¼) =4  

$ 4 per hour

Feb 22nd, 2015

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Feb 22nd, 2015
...
Feb 22nd, 2015
Dec 5th, 2016
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer