Whats the awsure i need to know asap

Algebra
Tutor: None Selected Time limit: 1 Day

Lena bought 12 pounds of fish for $78. Give three rates that describe the cost of the fish.

Apr 17th, 2015

12 pounds of fish of $78
so $78/12=$6.50 per pound fish
12/78 pound per dollar

Apr 17th, 2015

thanks so much


Apr 17th, 2015

thanks so much


Apr 17th, 2015

thanks so much


Apr 17th, 2015

Did you know? You can earn $20 for every friend you invite to Studypool!
Click here to
Refer a Friend
...
Apr 17th, 2015
...
Apr 17th, 2015
Dec 10th, 2016
check_circle
Mark as Final Answer
check_circle
Unmark as Final Answer
check_circle
Final Answer

Secure Information

Content will be erased after question is completed.

check_circle
Final Answer