Access over 20 million homework & study documents
search

Unit 3 project

Content type

User Generated

School

American High school online

Rating

Showing Page:
1/2

Sign up to view the full document!

lock_open Sign Up
Showing Page:
2/2

Sign up to view the full document!

lock_open Sign Up

Unformatted Attachment Preview

Unit 3 Project Sydney Bullock 1.) John should charge $2,625 for 100 DVDs, and $26.25 per DVD. 2.) 3.) 4.) The cost per DVDs decreased as the number of DVDs increased because when there’s more product to sell, prices go down but when the product becomes more scarce, the value goes up, thus the cost increases. BONUS: D(x) = (2500 + 1.25x)/x 5.) Domain: [-3, 4] Range: [-2, 2] 6.) a.) g(x) shifts f(x) 1 unit down b.) h(x) reflects f(x) over the x axis c.) p(x) shifts f(x) 2 units left d.) q(x) reflects f(x) over the x axis and shifts it 1 unit down Picture of work Name: Description ...
Purchase document to see full attachment
User generated content is uploaded by users for the purposes of learning and should be used following Studypool's honor code & terms of service.

Anonymous
I was struggling with this subject, and this helped me a ton!

Studypool
4.7
Trustpilot
4.5
Sitejabber
4.4