Access over 20 million homework & study documents
search

Costo de cupcakes

Content type

User Generated

School

Universidad de El Salvador

Rating

Showing Page:
1/2

Sign up to view the full document!

lock_open Sign Up
Showing Page:
2/2

Sign up to view the full document!

lock_open Sign Up

Unformatted Attachment Preview

Materiales Cupcakes por docena Material Cantidad Cantidad en unidades Precio Gramos/unidades 22679.6 Harina 150 g $ 14.12 400 Azúcar 160 g $ 0.95 230 Polvo para hornear 50 g $ 2.50 1000 Sal 3 g $ 0.25 1150 Mantequilla 45 g $ 13.05 3785 Leche 150 ml $ 4.99 100 Huevo 2 u $ 12.00 200 Vainilla 10 ml $ 0.81 Glaseado de merengue 850 Azucar Blanca 200 g $ 1.40 1700 Vinagre 6 g $ 1.74 1000 Sal 2 g $ 0.25 100 Huevos 2 u $ 12.00 Total de materia prima por docena→ Este precio es en un caso donde pidan una docena de cupcakes personalizados (glaseado según forma) Costo por Docenas 5 $ 12.91 10 $ 25.83 ...
Purchase document to see full attachment
User generated content is uploaded by users for the purposes of learning and should be used following Studypool's honor code & terms of service.

Anonymous
Great study resource, helped me a lot.

Studypool
4.7
Trustpilot
4.5
Sitejabber
4.4